Blog post

Rend a lelke a gardróbnak is!

A múltkori cikkben írtam az újratervezésről, hogy mi szerint szelektáljuk ki, ami már nem kell, illetve nem hordjuk. Ezután már elvileg van egy átlátható szekrényünk. Ha hiányozna még pár darab, akkor érdemes listát írni, hogy pontosan milyen tevékenységhez és milyen célból hiányzik, milyen ruhadarab.

Érdemes kapszulákban gondolkodni. Pl. munkahelyi, sportoláshoz, kirándulás, eseményen való megjelenés, otthoni-kerti munka, stb. Aztán ott vannak a kiegészítők, mint a táskák, cipők, sapkák, sálak, vékony sálak, ékszerek, övek, nyakkendők, stb. Ezeket is érdemes szelektálni és rendszerezni.

Rendszerezni lehet még évszak vagy hideg, meleg, esős időjárás szerint.
Tehát először is a rendszerezésnél fontos kialakítani a kapszulákat, hogy pl. munkába hordod a blúzokat, blézereket, egy két szép kardigánt, nadrágot, és szoknyát. Ezután, ha nincsenek télire csak hosszú ujjú blúzok és nyárra csak rövid ujjúak és lenge anyagúak, akkor azok nagy része minden évszakban hordható, maximum a vastagabb nadrággal, vagy vastagabb szoknyával, harisnyával, trikóval, bodyval amit aláöltözetnek használsz és máris réteges az öltözet, illetve akkor jöhet a szép kardigán, meleg pulcsi a blúz fölé. Nyilván a blézereket, és a vékonyabb kardigánokat hordjuk tavasszal/ősszel is, csak maximum téli kabát helyett egy kis sállal már és maximum egy kis ing van alatta.

Tehát gondold végig, hogy mely ruhadarabok hogy használhatóak ki akár egész évben, ha pl. ezzel pulcsival, vagy azzal a kabáttal rétegezed. Biztos lesz így is nyári kis ruha, amit 40 fokban felveszel egy kis kardigánnal a munkahelyre, de télen már elteszed mert nem aktuális.

Minél több az univerzális darab, tehát hogy egész évben hordható, egy kis rafinériával, annál kevesebb ruhadarab elég.
Persze, ha van hely a szekrényben akkor nyugodtan vehetsz minden évszakra külön garnitúrát. A lényeg, hogy az épp időjárásnak aktuális legyen szem előtt a szekrényben. Ha mégsem lenne nagy a gardrób akkor érdemes elrakni a nem aktuális darabokat, akár úgy hogy elcsomagolod és a szekrény aljában tárolod, vagy dobozban, vagy az ágynemű tartóban. Mert pl. a vastag sálak tavasszal/nyáron biztos nem fognak kelleni, a fürdőruha is hasonló eset, ha csak nem jártok sokat wellneselni télen.

Az eső mostanság bármikor eshet, úgyhogy pl. az esernyőt érdemes a fogason tartani, az automata esernyők elég kis helyet foglalnak egy táskában is.

Érdemes beszerezni, akasztókat, rendszerezőket, az apróbb dolgoknak, mint sálak, sapkák, ékszerek, övek, zoknik, fehér neműk stb. Én pl. az öveket, táskák egy részét a szekrény oldalaira rakott öntapadós akasztókon tárolom, de van ilyen fürdőszobai zsebes tárolóm az ajtóm hátuljára akasztva és abban a zoknijaim vannak mivel átlátszó ezért átlátható, de szín szerint vannak a zoknik is rendezve. A szekrényem elég pici, ezért előnyben részesítem én is és férjem is az Ikeás papír dobozokat rendszerezésre.
És minden dobozban, tárolóban és a szekrényben is lóg levendula, illetve én használatlan, bontatlan szappanokat is tartok benne, higgyétek el nagyon jó illatú lesz a ruha tőlük, ezt még anyukámtól lestem el, egy olcsó megoldás az illatosításra.
Szóval a lehetőségek tárháza végtelen, az ékszereim egy csavarok rendszerezésére gyártott átlátszó műanyag dobozban van ami több szintes. Akár kiürült kartondobozból is csinálhatsz saját rendszerezőt. Láss lehetőséget mindenben!Vállfás részlegen csak olyat tároljunk, ami nem nyúlik ki a súlya miatt, de pl. a blézereknek, élére vasalt nadrágnak, vagy bármilyen gyűrődős anyagból készült holminak biztos, hogy jobb a vállfán.

Érdemes előre gondolkodni szettekben, pl. időjárás jelentést nézel vasárnap és összekészítesz 2-3 szettet előre, hogy akkor hétfőn, kedden, szerdán ezt veszem fel, mert előre láthatólag ilyen idő lesz, már hozzá rakhatjuk az ékszert is. Nem nagy idő egy rendszerezett gardrób esetében végig gondolni hogy mit szeretnénk felvenni ahhoz milyen ékszert, stb. Télen akár már a kabát mellé a sálat, sapkát, kesztyűt is kikészítheted. Ha vannak jolly joker szettek, amiket mindig szívesen felveszel, akkor azokat is összerakhatod előre egy vállfán, vagy egy helyre a szekrényben és csak elő kell kapni, ha rád tör a nincs mit felvenned érzés.

Ha még ezek után is tanácstalan vagy akkor kérj meg egy szakembert, hogy segítsen a gardróbodat rendezni, és felmérni, hogy van –e egyáltalán szükség még új ruhákra J és tessék inspirálódni, arra van a pinterest, valamint ha már sikerült kialakítani a rendet, akkor arra is szánjunk időt, hogy megtartsuk!

Puszi
Óvári Gabi
#színessikkesstílusos
#színtanácsadás
#stílustanácsadás

Kapcsolat

Előző bejegyzés

Következő bejegyzés