Blog post

Stíluskalauz Uraknak, avagy mitől leszünk mindig stílusosak!

Szokták mondani, hogy az ördög a részletekben rejlik, és sajnos nagyon sok divatbakit látok én is nap mint nap, ezért hoztam egy kis összefoglalót erről, kifejezetten uraknak.

Először is mivel itt az esküvő szezon és mivel a többség nem mindennap hord öltönyt, ezért kezdjük az abszolút elegáns öltözködés buktatóival.

A zakó/öltöny illeszkedjen a vállakhoz, a válltömésnek simulnia kell a vállhoz, kiábrándító látvány, ha ki vagy eláll. A megfelelő méretet úgy tudjuk legkönnyebben ellenőrizni, ha a begombolt zakó alá befér a kézfejünk. A fekete túl komor, ha nem kifejezetten ez a dress code akkor nyugodtan gondolkodjunk kékben illetve szürkében, ezek a színek stílusosabbak és több színnel is passzolnak.

Az öltönyön, zakón vagy egy slicc van középen, vagy kettő. A kettős slicc modernebb és divatosabb, de mindkét esetben a szállításhoz és a boltban való tároláshoz lefércelik egy látványos X öltéssel, ezeket ki kell bontani, ugyan ez igaz a zsebekre is, be vannak varrva, nagyon óvatosan érdemes kibontani legalább a dísz-zsebkendőnek való zsebet.

Az újonnan vásárolt öltönyök, zakók ujján nem illik rajtahagyni a címkét, illetve más márkajelzéseket sem, valamint a vállvarrásnál lévő fércet is érdemes eltávolítani. Öltönynek, zakónak maximum a belső zsebébe pakolunk maximum egy kis tárcában készpénzt vagy kártyát, de úgy hogy ne is látszódjon, hogy bármi van a belső zsebben.

A casual dress code-nál az egygombos zakó a nyerőbb. Formális üzleti öltözetként előnyös a kétgombos zakó, ahol mindig csak a felső gomb van begombolva, viszont leülés előtt gomboljuk ki a zakót.

Egy kétgombos öltöny felső gombja vagy egy háromgombos középső gombja mindig a köldököd fölött legyen. Harmonikusabbá teheted az összképet, ha az ingujj végét, illetve a mandzsettát láthatóvá teszed. Az ingujjad másfél centire lógjon ki az öltönyödből, a rövid ujjú inget felejtsd el. A zakó legyen elég hosszú ahhoz, hogy fedje a nadrágsliccet, valamint a feneket. A harmonikus összképhez a nadrágszár ne törjön meg a cipőn.

A nyakkendő ugyanolyan széles legyen, mint a gallér, és a nagykendő tű kérdését inkább engedjük el, valamint legyen sötétebb az ingnél és olyan hosszúságú, hogy éppen ne érje el a nadrágot. Bátran használhatunk a nyakkendőtől eltérő színű, mintájú díszzsebkendőt, főleg ha a nyakkendő egyszínű.

 

Az öv legyen mindig ugyanolyan színű, mint a cipőd, és lehetőleg ne legyen túl vastag. Ha órát is hordasz, akkor minden harmonizáljon egymással. Győződj meg róla, hogy a zoknid megfelelő hosszúságú még akkor is, ha leülsz.

Ha a hétköznapokban is szeretnénk stílusosak, lenni akkor a Smart Casual a megfelelő dress code. Ez egy elegáns, férfias, hivatalos, de mégis lezserül informális öltözködési forma. Alkalmas irodai munkához, színházhoz vagy mozihoz, kocsmázáshoz vagy étterembe.

Alapdarab egy normál ing, de megfelel egy magasabb nyakú (nem V vagy O kivágású) fehér póló is , lényeg, hogy mindkettőt a nadrágba tűrve hordjuk. Az ingre vegyél fel egy zakót vagy egy pulóvert. Nadrágban jöhet a farmer, a chino, stb., fontos, hogy ezek csinosak, testhez állóbb fazonúak legyenek.

 

Puszi
Óvári Gabi
#színessikkesstílusos
#színtanácsadás
#stílustanácsadás

Kapcsolat

Előző bejegyzés

Következő bejegyzés